Funkcjonowanie całego organizmu

Guzy piersi mogą być zmianami łagodnymi, niezdolnymi do przerzutów, ale mogą być nimi nowotwory złośliwe, szczególnie niebezpieczne. Choroby piersi nie są wyłącznie u kobiet. Ginekomastia to na ogół choroba mężczyzn, a wynika z wadliwie funkcjonujących gruczołów dokrewnych.

Zjawiska takie jak rozrost piersi u mężczyzn, czy zaburzenia cyklu menstruacyjnego u kobiet, to są objawy zaburzeń hormonalnych, czyli niewłaściwie działających gruczołach dokrewnych. Hormony mają wpływ na rozwój i funkcjonowanie całego organizmu, wszystkich narządów. Leczeniem tych zaburzeń zajmuje się endokrynolog.

Niebezpieczne bywają choroby piersi Szczecin, ale często zmianami są łagodne guzy łatwiejsze do usunięcia. Przyczyną nowotworów, często złośliwych mogą być uwarunkowania genetyczne, czy styl życia, pożywienie, i aktywność fizyczna. Badaniem, które umożliwi obserwację zmian w strukturze piersi jest usg piersi Kraków , lub mammografia, obrazowe badania nieinwazyjne. Badaniem, które umożliwi odróżnienie nowotworów złośliwych od łagodnych jest biopsja mammotomiczna.

Biopsja mammotomiczna umożliwia usunięcie drobnych, łagodnych zmian, natomiast w przypadku zmian złośliwych przeprowadzane są operacje raka piersi bytom.

Dziedziną wiedzy medycznej, zajmującą się gruczołami wydzielania wewnętrznego jest endokrynologia. Zaburzenia hormonalne Katowice skutkują złym funkcjonowaniem wielu narządów, odpowiedzialnych za funkcjonowanie organizmu i za jego rozwój.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *